scorecardresearch

MALATYA GÜREŞ

133 izlenme
Kategori Spor
Eklenme Tarihi 4 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Malatya Yeşilyurt Güreş İhtisas Kulübü Başkanı Hanifi Tandoğan; “ Futbol her şey değildir, gençlik için ne yaptınız, yol yapmakla, kaldırım yapmakla, bina yapmakla gençliğe hizmet edilmiş olmuyor. Sadece futbol sahaları yapmakla da spor’a hizmet edilmez, Güreş var, Tekvando var, karate var, Boks var önemli olan buralara yatırım yapmak, sahalar yapmak gerekir. Yeşilyurt’ta kendi paramla saha yaptırdım ama ne yazık ki tribünü yok, yapacağız, destek vereceğiz dediler. Ama ne yazık ki hiç kimse yardım etmedi. Buradan yetkililere sesleniyorum, gelin bu hizmeti birlikte tamamlayalım”
Kimse yardıma yanaşmıyor?
Bu sorunları defalarca Sayın Valime, belediye Başkanıma, Spor il müdürüme defalarca söyledim. Şuan dosyayı hazırladım, Bakanıma kadar bizzat bir daha ileteceğim. Burası benim babamdan kalmadı, babamın malı da değil Topluma, cemiyete hizmet için kendi imkânlarımla buraya kadar yaptım. Güreş kalkınsın, Yeşilyurt gençliği, Türk gençliği kalkınsın diye. Kaynak aktarıldı diyorlar ortada bir şey yok.
Devlete buradan sesleniyorum. Ben kendi imkânlarım ile yapabildiğim kadarını yaptım eksikler var. Başta tribün eksik ve birkaç eksiği daha var.
Etiketler